Waarom wij werken met AI

Collega's vergaderen via laptop

Wij geloven als Flexcom al meer dan 35 jaar in slimme technologie. Wij waren erbij toen ISDN, mobiele telefonie en VoIP werd geïntroduceerd en zien in AI een soortgelijke relevatie als het gaat om communicatie en bedrijfstoepassingen. Maar wél op onze manier. In dit blog geven wij antwoord op de vraag waarom wij werken met AI.

We testen – en blijven bewust

Wij maken gebruik van Microsoft CoPilot. Deze past binnen onze IT-omgeving en is gemakkelijk te implementeren ons dagelijks werk én toepassingen als Excel, Word en Outlook.  CoPilot is volop in ontwikkeling. Daarom zijn wij niet ‘blind’ aan het uitrollen, maar gericht aan het testen. In kleine stappen, op echte werkprocessen. Samen kijken we naar wat werkt – en wat niet. En stellen wij de vraag: waar levert AI tijd op? En waar willen wij vandaan blijven?

Deze aanpak zorgt ervoor dat we realistische verwachtingen houden. CoPilot (eigenlijk AI in alle breedte) is geen wondermiddel, maar wel een krachtige assistent. Wij zien AI als een stagiair in de laatste weken van zijn stage: hij weet veel, maar moet nog altijd gecontroleerd worden.

Van AI-tool naar een intelligente interne database

Eén van onze uitgangspunten is dat wij CoPilot niet willen inzetten als een zoekmachine ‘naar buiten’, maar juist als intelligente laag boven op onze eigen informatie. Zeker in onze markt is er veel verschillende informatie. Zouden wij alles zomaar door AI laten bepalen, dan is de kans op misinformatie extreem groot. Maar houden we CoPilot binnen onze eigen schil van informatie, dan is de kans op misinformatie nihil.

We bouwden hiervoor eigen agents. Deze vinden razendsnel informatie uit bronnen die door ons zijn vastgelegd. Die bronnen bestaan uit o.a. interne documenten, gespreksverslagen en vaste processen. Hierdoor verzint AI geen nieuwe feiten, maar maakt hij bestaande kennis veel makkelijker én sneller toegankelijk. Dat scheelt zoeken, dubbel werk en ruis.

Altijd een mens in de lead

Een steeds vaker gehoorde term is HITL – Human-in-the-loop. Een model waarbij menselijke interactie en controle wordt gecombineerd met de processen van kunstmatige intelligentie. Hierdoor werkt AI nooit autonoom, maar blijft een mens altijd een noodzakelijke schakel. In andere woorden: AI kan ondersteunen, maar nooit beslissen. CoPilot geeft suggesties, samenvattingen en inzichten, maar onze mensen bepalen altijd of het klopt en of we het gebruiken.

Dat is voor Flexcom essentieel, want AI kan fouten maken of onvolledige context leveren. Bovendien is nuance en ervaring altijd mensenwerk. Wij zien dat het combineren van AI en mens wél meerwaarde ontstaat. De mens blijft verantwoordelijk, waar AI het proces versnelt.

Efficiëntie is niet hetzelfde als harder werken

De grootste winst zit voor ons niet in ‘meer output’, maar in meer focus. Minder tijd kwijt zijn aan eindeloos zoeken naar informatie, handmatig samenvatten of telkens dezelfde vragen te beantwoorden. Maar tijd besteden waar wij sterk in zijn: meedenken met onze klanten, het oplossen van complexe vraagstukken en het leveren van persoonlijke service.

Bewustwording

Misschien wel het belangrijkste aan het werken met AI is dat het vraagt om bewustwording. Van wat AI wél kan en waar het tekortschiet. Daarom delen wij ervaringen intern, verbeteren we onze prompts en blijven we in gesprek over verantwoord gebruik.

AI hoort het werk te ondersteunen en niet te overheersen.